In vizor

Expoziția de vară „Pictura la palat”

Consiliul Județean Bistrița-Năsăud / Palatul Copiilor Bistrița / Biblioteca Județeană „George Coșbuc” Bistrița-Năsăud & Galeria de Artă a Copiilor. Parteneriate.

Expoziția de vară „Pictura la Palat” !

Această expoziție este realizată de elevii înscriși la Cercul de pictură-desen de la Palatul Copiilor Bistrița în anul școlar 2025-2026.

Este un spațiu dedicat dezvoltării creativității și talentului artistic al copiilor și tinerilor.

Prin activități de desen și pictură, participanții își dezvoltă imaginația, spiritul de observație și capacitatea de exprimare prin artă.

Coordonator: prof. dr. Morar Diana Cristina.

Expoziția va putea fi vizitată la Galeria de Artă a Copiilor din cadrul Bibliotecii Județene „George Coșbuc” Bistrița-Năsăud, de joi, 25.06.2026 până în data de 02.09.2026, de luni până joi, între orele 10:00 -> 17:30, vinerea – de la ora 10:00 -> 15:30.

Exit mobile version