În perioada 20-21 iunie 2026, s-a desfășurat la Biblioteca Județeană „George Coșbuc” Bistrița-Năsăud cea de a IV-a ediție a Concursului de Scrabble „Cupa Verbbis” Bistrița, pentru a marca cei 4 ani de la înființarea clubului.
În prima zi s-au întrecut copiii și tinerii, dintre care au obținut:
* Locul I Bancea Alesia Maria,
* Locul II Boiangiu-Agafiței Matei,
* Locul III Dragotă Amalia Maria,
Iar duminică, în ziua dedicată seniorilor, s-au situat pe:
* Locul I Moldovan Nicoleta,
* Locul II Malina Popa,
* Locul III Mois Ioan,
* Ildiko Szabo primind un premiu pentru întreaga activitate.
Felicitări tuturor participanților, mici și mari, pentru rezultatele obținute !
