Expoziƫia de fotografie, INSTANTANEE – portret de conaș”, este despre pasiune și prietenie. În prezenta expoziƫie se reunesc un grup de 23 de prieteni pasionaƫi de fotografie, care expun în 32 de imagini fotografice-portrete, instantanee din întȃlnirile și turele de fotografie prin ƫarã sau strãinãtate.
În cele mai multe dintre portretele surprinse în fotografii, așa zisul studiou fotografic, a fost în fapt un cadru din naturã.
Expozanƫii de azi, au mai fost prezenƫi la Bistriƫa în urmatoarele expoziƫii: la Galeria ,,Casa cu lei” în anul 2024 și la Complexul Muzeal Bistrita-Nasaud în anul 2025. La cele douã expoziƫii au participat peste 100 de fotografi, care fac parte din comunitatea ,,La Conacul Fotografilor’’.
Vã așteptãm la o nouã întȃlnire cu fotografia în Bistriƫa, la Casa Argintarului Bistrita, strada Dornei, nr.5, în data 11 decembrie 2025, la ora 17.00.
