Primarul Becleanului, Nicolae Moldova, anunță că a semnat contractele de finanțare pentru trei noi loturi de blocuri ce urmează să fie reabilitate termic.
„Veste bună! Avem undă verde pentru o nouă etapă de reabilitare termică a blocurilor din Orașul Beclean, fiind semnate contractele de finanțare pentru Lotul 3 și Lotul 2 și imediat Lotul 4.
Astfel, continuăm investițiile care aduc un plus de confort locatarilor, reduc consumul de energie și contribuie la modernizarea orașului nostru.
Programul de reabilitare termică va continua pentru toți locuitorii orașului.
Mulțumim tuturor pentru încredere!”, a anunțat primarul.
